Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Garanti Bankası Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu denilen kavram sizin bankalar nezdinde ki saygınlığınızı diğer bir deyişle güvenilir bir müşteri olup olmama durumunuzu ifade eder. Size verilen kredi notu tamamen sizin bugüne kadar ödemeleriniz konusunda ne kadar sadık olup olmadığınıza bağlıdır. Tabi ki tek kriter bu değildir. Bankalardan kullandığınız ürün ve hizmetlerin yoğunluğu ve sıklığı kredi notu üzerinde etkili olan diğer unsurlardır. Kredi notunuzu öğrenmeniz sizin bankaların gözünden ne kadar kredili bir müşteri olduğunuzu görmeniz açısından önem arz etmektedir. Kredi notunuzun düşük sevilerde seyretmemesi için kredi kartlarınızın ödemeleri başta olmak üzere bankalarda bulunan hesaplarınızın negatif sayılarda dolaşmaması hususuna dikkat etmeniz, bizden size küçük bir tavsiyedir.

Kredi notu sorgulama işlemi İnternet ortamından sadece ve sadece bu iş için hizmet veren, özel kuruluşlar tarafından sağlanmaktadır. Bu firmalar sizden, istediğiniz rapor periyotlarına göre ücret talep edecektir. İsterseniz kredi notu öğrenme ile ilgili yaptıkları ticari kampanya paketlerini takip ederek uygun fiyatlara bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Eğer Garanti Bankası müşterisi iseniz ve Garanti Bankası kredi notu öğrenme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız, yazımızı dikkatle okumaya devam edin. Öncelikle ayrıntılı bilgi alabilmeniz için yapmanız gerekenleri adım adım yazacağız. Garanti Bankası İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra “Bireysel” yazan bölüme geliyorsunuz ve altında açılan menüden “Şubesiz” seçeneğine tıklıyorsunuz. Sol tarafta bir menü açılacak, buradan “İnternet Bankacılığı İşlemleri” bölümünü açıyorsunuz ve yine alt tarafında karşınıza çıkan “Kredi Risk ve Çek Raporu” linkine tık yaparak istediğiniz sayfaya ulaşmış oluyorsunuz. Garanti Bankası İnternet şubesine girerek “Başvurular” bölümünden “KKB Raporları” işlemlerini takip ederek altı ay süreyle olan raporlarınızı görüntüleme imkanına kavuşursunuz.

Garanti Bankası müşteri hizmetleri olan “Alo Garanti”yi arayarak ürün ve hizmetler hakkında çok daha geniş bilgi alabilirsiniz. Kredi notu konusunda bir diğer dikkat etmeniz gereken noktada ne kadar sorgu yaparsanız kredi notunuzda bir o kadar düşmektedir. Bu yüzden kredi başvurularınızı sık sık yapmayın. Kredi alabilmek için kredi notunuzu yükseltmeniz gerekecektir. Bunun içinde ödemelerinizi zamanında ödeyin ve bir aksamanın olmasına izin vermeyin.

 

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir