Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti Bankası Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Garanti Bankası, kredi veren bankalar arasında en fazla öne çıkan bankalardan birisidir. Kredi çekmek için birçok farklı yöntem sunan banka, kendi müşterilerine de ayrıcalıklar sağlamaktadır. Banka müşterisi iseniz, şubeye gitmeden internet veya mobil ortamdan rahatlıkla kredi çekebilirsiniz.

İşlemleri şubeden yapacak ve bankadan ilk kez kredi alacak kişilerin ise bazı belgeleri bankaya sunması gerekmektedir. Garanti bankası kredi başvurusu için gerekli belgeler nelerdir diye baktığımız zaman öncelikle şubeden almak istediğiniz kredi çeşidinin formunu doldurmanız istenmektedir. Kimlik, pasaport ya da ehliyetinizin aslının ve fotokopisinin de bu aşamada yanınızda olması gerekmektedir. Bunun haricinde bankaya çalışma şeklinize göre gelir belgesi göstermek durumundasınız.

Eğer ücretli olarak çalışıyor iseniz, son üç aya ait maaş dökümünüz sizlerden istenmektedir. Emekli iseniz, sizlerden emekli maaşınızın yattığı mevduat hesabına ait hesap hareketlerini gösteren belge ya da emekli maaşınızı bildiren yazı istenmektedir. Krediye başvuru aşamasında sizlerden genel olarak bu belgeler talep edilmektedir. Banka aynı zamanda gerekli gördüğü durumlarda sizlerden bir kefil de isteyebilir. Bu durumda takdim ettiğiniz tüm belgeleri bir kefil eşliğinde sunmak durumundasınız.

Bu belgelerin dışında, alacağınız kredinin çeşidine göre sizlerden ek evraklar da talep edilebilmektedir. Eğer bir konut kredisine başvuru yapacaksanız, almak istediğiniz konutun tapusunun fotokopisi bankadan istenebilmektedir. Yine taşıt kredisine başvuracak olan kişilerin, satın alacağı araçlara ait noter satış belgesini bankaya sunmaları gerekebilir. Bu belgeleri bankaya sunduktan sonra kredi başvurunuz başarıyla gerçekleşecektir.

Banka bu aşamadan sonra, en kısa zamanda kredi başvurunuz onaylandıysa ödemenizi gerçekleştirecektir. Garanti Bankası müşterilerinin İnternet üzerinden yapacağı başvurularda bu belgeler istenmemektedir. Banka, müşterisinin çeşitli gelir belgelerini çok önceden kayıt altına aldığı için, bu işlemleri takip edebilmektedir. Bu nedenle kredi başvuru aşamasında bu belgeyi tekrardan talep etmemektedir.

Tüm hepsini özet geçecek olursak kredi başvuru esnasında evraklarınızı ne kadar tamamlarsanız kredi alma sürenizde bir o kadar hızlanacaktır. Bu yüzden kredi başvurusuna gitmeden önce mutlaka konumuza göz atın ve sizden istenilebilecek evrakları eksiksiz tamamlayın.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir