Home / KREDİ NOTU / Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme

Findeks Kredi Notu Öğrenme
Merhaba arkadaşlar diğer yazılarımızda bir çok faydalı konuya değinmiştik bugünde sizlere faydalı olabilecek bir konu hakkında bilgilendirme yapacağım. Findeks nedir ? Findeks sayesinde nasıl kredi notu öğrenilebilir hep birlikte göz atalım.Kredi notunu öğrenmek size ne gibi faydalar yapacak öncelikle ona bir değinelim.

Kredi notunuzu bilmeniz sizin daha emin adımlar atmanıza ve bankalarda daha seçici olmanıza her faiz oranını almamanıza fayda sağlayacaktır. Bu notunuzu öğrendikten sonra bankalara gidebilirsiniz.

Kredi notu yüksek çıkarsa?
Kredi notunuzun yüksek çıkması sizin kredi alabilmeniz için büyük bir avantajdır. Bu ödemelerinizi gününde yapıyor olmanıza ve bankaların size olan bakışının olumlu olmasına işaret etmektedir. İstediğiniz tutarı geliriniz yettiği sürece alabilirsiniz.

Kredi Notu Düşük Çıkarsa?
Kredi notunuz ilk söylediğimizin aksine düşük çıkarsa işiniz daha zor olacaktır. Bu gibi durumlarda bankalar size istediğiniz tutarı vermeyebilir. Kredi verirken sizde kefil ve gelir belgesi isterler. Yani işiniz biraz zor olacaktır hatta kredi bile çıkmayabilir puanınız çok düşükse.

 

Findeks Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Findeks sistemi KKB (Kredi kayıt bürosu A.Ş. ) sisteminin yeni marka adıdır. Tüm bankaların ortak kabul ettiği kredi notu baz alınarak sizin bankalar arasındaki güvenirliğiniz belirlenmektedir. Bu sistem sayesinde banka ilişkilerinizde nasıl olduğunuz ödemelerinizin düzenli olup olmadığı kontrol altına alınmaktadır. Ödemeleriniz geciktiğinde kredi notunuz buna bağlı olarak düşecektir. Bankalar bu bilgilerinizi baz alarak sizi sürekli takip ettiğinden kredi kartı, bireysel kredileriniz ve bankalarda mevcut tüm ödemeleriniz bu notunuzu etkileyecektir.

Sisteme kayıt olmak için sadece T.C kimlik numaranızı bilmeniz yeterli olacaktır. Sisteme kayıt olduktan sonra T.C kimlik numaranız ve cep telefonunuz yardımı ile notunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

kredi notu öğrenmeYukarıda vermiş olduğumuz resmi tıklayıp siteye girdikten sonra T.C kimlik numaranızı girdikten sonra sorgula kısmına basarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Eğer yeterli paketiniz yoksa aylık veya tek seferlik sorgu paketi satın alabilirsiniz BKM Exp kullanıyorsanız 1.18 T’ye bu kredi notunuzu öğrenebilirsiniz Kredi notunuz sürekli değiştiğinden ara ara girip notunuzu kontrol edebilir yada numaranızı kayıt ederek otomatik mesaj olarak gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

One comment

  1. Findeks kredi notumuzu bankalardan ücretsiz öğrenebilir miyiz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir