Home / PRATİK BİLGİLER / Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Emeklilere Promosyon Ne Zaman Verilecek?

Kamu ve özel sektörde belli bir hizmet yılı süresince çalışan insanlar bu çalışma sürelerinin tamamlanması ile beraber en son çalıştıkları kurum aracılığı ile sosyal sigortalara bildirilerek emekliye ayırır. Emeklilik süresini tamamlayıncaya kadar insanlar büyük zahmetlere katlanmaktadır. Büyük zahmetlere katlanan her çalışan emeklilikte bedenen ve ruhen dinlenmeye çekilir. Ülkemizde emeklilik yaşı kişinin ilk sigorta başlangıcına göre farklı yaşlara denk gelebilmektedir. Ancak esas olan devletin belirlemiş olduğu gün sayısı kadar sigorta primi ödemektir.

Kamu ve özel sektör çalışanları devletin belirlemiş olduğu prim gün sayısını tamamladıktan sonra bu sefer emekli maaşına bağlar. Emekli maaşının ödenmesi sistemi de tıpkı çalışırken uygulanan sistemle paralellik göstermektedir. Emekli olan kamu ve özel sektör çalışanlarını maaşlarını emekli maaşını almak istediği bankadan alabilmektedir. Bu durum çalışırken mevcut olmasa da emeklilikte bu durum mevcuttur. Emekli maaşına bağlanan her kamu ve özel sektör emeklilikler için maaş aldıkları bankalar tarafından maaşa ek olarak promosyon ödemesi yapılır. Emekli maaşı ödeyen banka buna aracılık ettiği için bu promosyonu emeklilere sunmak durumdadır.

Emekli maaşına verilecek promosyonların ne zaman ödeneceği konusu tüm kamu ve özel sektör emeklileri için merak konusu olmaktadır. Çünkü çok cüzi bir miktarda olsa bu promosyon aldıkları maaşa ekstra bir artış sağlayacaktır. Bu konuda tüm emeklilerin merak ettiği Emeklilere promosyon ne zaman verilecek? sorusu mevcut hükümetin, bankalar birliği, merkez banka kurulu gibi denetleyici ve hüküm verici yetkililer tarafından bankalara tebliğ edilir ve bu şekilde emeklilere bankaların vereceği promosyon ödeme tarihleri kararlaştırılır. Bunun için tüm kamu ve özel sektör emeklilerinin haberleri ve bankaların promosyonlara ilişkin duyurularını sıkı bir şekilde takip etmelidirler. Yapılan son düzenleme ile bankalar tarafından maaş alan her müşteriye promosyon vermesi kararlaştırılmış ve bu işi yıllardır yapan Denizbank’ta sonra artık her banka maaş müşterilerini artırmak için müşterilerine 3 yılda bir kez olmak şartı ile promosyon verecek. Bu alt limiti belli olduktan sonra bankalar bu tutarı müşteri çekmek adına artırabilirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir