Home / BANKA HİZMETLERİ / Bankaların Çalışma Saatleri

Bankaların Çalışma Saatleri

Bankaların Çalışma Saatleri

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda sizlere bankaların çalışma saatleri hakkında bilgiler vereceğiz. Finansal ihtiyaçların karşılandığı ve kullanıldığı bankaların çalışma saatleri 9.00 ve 17:30 arasında değişmektedir. Birçok banka bu saatler arasında çalışır ve hafta sonu kapalıdır. Ancak online bankacılık ile 7 gün 24 saat bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür. Birçok finansal ihtiyaç için çözüm sağlayan ve yardımımıza koşan bankalar, ödeyemeyeceğimiz borçlar altına girdiğimizde en büyük kâbusumuz olabilir. Ancak birçok konuda bankalar en büyük kurtarıcımız ve destekçimizdir. Emekliler için bir dinlenme yeri olan bankalar, maaşlarını almalarına imkân sağladığı için devlet olarak görülürken, borç ödeyenler için de tefeci gi görünmektedir. Ne olursa olsun bankalar, hayatımızda her zaman var olan ve var olacak olan finansal merkezlerdir. Çünkü herkesin bir şekilde bir bankayla yolu kesişmektedir ve kredi kartı ya da maaş hesabı vardır.

 

Bazı lokasyonlar da öğle saatlerinde açık olan ya da akşam saat 22:00 ye kadar açık plan bankalar olabilir. Bunlar istisnai durumlardır ve genelde alışveriş merkezlerinde uygulanırlar. Bankacılık işlemleri arasında şubeye gitmenin zorunluluk olduğu durumlarda sabah 9 ve akşam 17:30 arasındaki saat dilimi tercih edilmektedir. Kredi çekme ve kullanmak için banka şubesine gitmek şarttır. Kredibiliteniz yüksekse ve bankadaki finansal kaynaklarınız yüklü bir meblağdan oluşuyorsa, bankaya gitmeden de kredi kullanabilirsiniz. Ancak bunlar özel durumlardır ve hesap açma ya da hesap kapatma gibi işlemlerde banka şubesine gitmek zorunludur.

Bankaların çalışma saatleri bazı günlerde değişebilmektedir. Resmi tatiller ve Bayramlarda mesai yapılmayan bankalar bazen yarım gün çalışmaktadır.

Her türlü finansal işleminizi güvenli olarak şubelerden yapabilirsiniz. Bankalar kredi çekme, maaş alma, havale ya da EFT gönderme ve fatura ödeme gibi sık kullanılan finansal işler için önemlidir. Bazı ülkelerde yarım gün çalışan bankalar vardır. Bazı bankalar EFT saatlerinde de değişiklik yapabilmektedir. Örneğin Vakıfbank EFt saati 4.45 de sonra ererken diğer bankalarda 17.00 a kadar eft yapılmaya devam edilmektedir. Havale işlemlerinde ise aynı banka olduğu için herhangi bir saat sınırı yoktur. Yine EFT işlemlerinde hafta sonu işlem yapılmamaktadır.

One comment

  1. Mali açıdan aşağı mısınız? Işiniz için kredi almaya mı ihtiyacınız var, Tıp kredisi, öğrenci kredisi, borç kredisi? Ödemek zorunda olduğun bazı faturalar var mıydı? Daha sonra bu okunaklı kredi şirketine şu adresten ulaşın: creditkredi@gmail.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir