Bankalar Emeklilerin Peşinde!

Son zamanlarda bankalara dair reklamlara bakıyoruz. İlgimizi emekli maaşlarıyla ilgili reklamlar çekiyor. Siz de dikkat ettiyseniz son zamanlarda bankaların emeklilere yönelik reklam kampanyaları televizyonlarda gösteriliyor. Peki ne istiyor bu emeklilerden bankalar?

Emeklilere ödenen paralar bankalar için çok cazip bir finans kaynağını oluşturuyor. Bu nedenle bankalar emekli maaşını getiren kişilere müthiş denecek kampanyalar, avantajlar sunuyor. Burada amaç, emeklilerin paralarını toplayarak, paranın iyi bir şekilde değerlendirilmesini sağlamak. 10 milyon emeklinin her ay aldığı ücret, bankalar için büyük bir para anlamına geliyor ve bu aylık, yıllık karlarını katlamak demek.

Öyle ki bazı bankaların emekli maaşını getirenlere çeyrek altın verdiğini, hatta hesaplarına 400 lira yatıracakları duyuyorum. Mesela Denizbank, sosyal güvenlik kurumu maaşını getiren emekliye nakit hediye ediyor. Eğer emekli maaşını Denizbank’a yatırırsa, onların hesabına bir nevi hoş geldin parası olarak 400 lira yatırıyor. Ayrıca mobil cüzdan hediye ederek, o hesaba da 50 lira yatıracağını emeklilere müjdeliyor. Denizbank bu kampanyasından ne kadar emekli maaşı hesabı açılmasını sağladı bilemeyiz ama, sağlam bir kampanya da Garanti bankası tarafından meydana getirilmiş.

Emekli Maaşını Garanti'ye Taşıyana Çeyrek Altın HediyeGaranti bankası 12 ay için maaşını bankaya taşıyan emeklilere hediye olarak çeyrek altın veriyor. Bankaya paranızın yatmasından 6 ay sonra, açılan vadesiz altın hesabına altın yatırılıyor. İş bankasının sunduğu avantaj diğerlerine göre pek bir anlam ifade etmiyor. Sadece emeklilere kredi kartına tek seferde 50 lira değerinde maxipuan yüklüyor.

500 liralık emekli maaşınızı bile 24 ay tutma şartı ve kredili mevduat hesabı açma koşuluyla 200 lira hediye eden bankalar var. Tabi bu manzarada bankaların para dağıttığını düşünmeyin. Paranızı değerlendirerek, para kazanan bakalar, sizlere de sadece hediye sunuyor.

www.kredihesabi.com

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir