Home / İHTİYAÇ KREDİLERİ / Asgari Ücret İle En Fazla Ne Kadar Kredi Çekerim

Asgari Ücret İle En Fazla Ne Kadar Kredi Çekerim

Asgari Ücret İle En Fazla Ne Kadar Kredi Çekerim

Kredi almaya çalışırken şunu aklınızdan sakın çıkarmayın. istediğiniz kredi tutarı ile gelir beyanınız arasında uçurum olmamalıdır. Çünkü aylık ödemeleriniz kredi tutarınız yükseldikçe artmaktadır. Buda gelirinizin giderinizi karşılaması gerektiğinden maaşınız ile orantılı şekilde artabilmektedir. Hal böle olunca asgari ücretle çalışan kişilerin en çok merak ettiği konu ne kadar kredi alabilirim ? sorusu oldu. Sorunuzun cevabını aslında kısaca bulabilirsiniz. Şuan için bireysel krediler maximum 36 ay ay olduğundan aylık 1.000 TL geliri olan bir kişinin 30.000 TL alabilmesi zor olacaktır çünkü aylık geliri krediyi karşılamayacaktır.

Eğer sizde asgari ücretle çalışıyorsanız ve başka gösterecek bir gelir beyanınız yoksa sadece bu geliriniz üzerinden kredi alabilmek için banka size sadece üçte biri kadar kredi teklif edecektir. Yıl başında asgari ücret 1.300 Tl olursa sizde 500 tl ödemeli 20.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ek gelir gösterebilirseniz alacağınız kredi miktarı 30.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Asgari ücret ile kredi çekmekKredi çekerken göstereceğiniz gelirinizin yanı sıra ipotek verebileceğiniz bir mülkünüz varsa kredi miktarını artırabilmeniz mümkün. Evlerinizi, iş yerlerinizi yada arabanızı ipotek altına alarak krediyi daha yüksek tutarlarda çekebilirsiniz. Ama unutmayın yüksek kredi almak her ay sizi yüksek bir taksit ödeme zorlayacağından ödeyemeyeceğiniz borç altına girmeyin. Aldığınız kredi ne kadar yüksek olursa riskiniz de o kadar fazla olacaktır. Bir sonraki makalemizde asgari ücrete en fazla kredi veren bankaları sizler için paylaşacağız bizi takip etmeye devam edin.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir