Altın çakıldı ve daha da kötüsü geliyor

Uluslararası piyasalarda üç gündür değer kaybeden altının ons fiyatı Perşembe günü 1251 puana kadar geriledi. Uzmanalar kısa vadede düşüşün sürebileceğini belirtiyor.

Kitco Metal trading direktörü Peter Hug “1277 dolar desteği çalışmadı, altın fiyatımda şimdi hedef 1247 dolar seviyesi,” dedi.

Gartman Yatırımcı bülteninin yazarı Dennis Gartman, ABD’li CNBC televizyonuna altının kırılmaya başladığını söyledi. Gartman Rusya ve Ukrayna’ya dair endişelerin azalmasıyla altının giderek zayıf göründüğünü söyledi. Altının artık sadece enflasyonda aşırı bir artışla ya da ciddi bir savaş riskiyle yükselebileceğini düşündü ve ekledi İkisi de şu anda olacakmış gibi durmuyor.

Yatırımcılar, ABD’de rekor kıran hisselere yatırım yapmak için altın sattıklarından, hisselerdeki yükseliş satışı da tetikliyor.

GRZ Enerji’den Anthony Grisanti de 1247 dolar zayıf bir destek, asıl destek ise 1200 ve 1210 dolar civari. Eğer Dow Endeksi 17 bini geçerse – ki bunun olma ihtimali yüksek, altında hızla 1210 doları görebiliriz, dedi.

Bir Yanıt bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir