Home / İLANLAR / Akbank Personel Alımı

Akbank Personel Alımı

Ülkemizin en büyük ve en önemli bankalarından biridir Akbank. Açmış olduğu şubeler ve vermiş olduğu hizmetler ile müşteri odaklı çalışmaya devam etmektedir ve halkına hizmet etmektedir. İnsana değer veren ve saygılı bir çalışma anlayışına sahiptir. Açtığı şubeler ile hizmet kalitesini artırmaya çalışan banka gerekli personel alımını gerçekleştirerek hem çalışan istihdam etmekte hem de vatandaşa iyi bir hizmet vermektedir. Gerekli olan alanlarda farklı kariyer sahibi kişilere göre personel alım sınavı açmakta ve ihtiyaçlar doğrultusunda eleman almaktadır.

Akbank Personel Alımı

Her yıl gereken ihtiyacını karşılamak için belli görevlerde değerlendirmek amacıyla belli aralıklarla personel alımı gerçekleştirmektedir. Deneyimli ve deneyimsiz olmak kaydıyla iki farklı şekilde personel alımı yapmakta olan bankanın belli şartları vardır. Deneyimli personel alımı için, üniversitelerin dört yıllık bölümü mezunu olmak ve alınacak olan servisle ilgili belli bir bilgi birikimi ve yetenek sahibi olmak gerekir. Belli bir çalışma deneyimi de aranabilir.

Deneyimsiz Personel alımı için ise, Asistan alımı için, 28 yaşını doldurmamış olmak, çalışacağı işle ilgili üniversitenin ilgili bölümünden mezun olmak. Ve aranılan niteliklere sahip olmak gerekir. Yönetici Adayı olarak personel alımı için, yine 28 yaşını doldurmamış olmak, üniversitenin ilgili bölümünü bitirmiş olmak, iyi düzeyde İngilizce bilmek ve aranılan niteliklere sahip olmak gerekir.

Müfettiş Yardımcılığı olarak personel alımında ise, ilgili üniversitenin mezunu olmak ve performans yönetimi, idari olarak göreve atama gibi nitelikte alım yapılmaktadır. İngilizce bilmesi bir öncelik olabilir. Öncelikle İnternet üzerinden başvuru yapıp öz geçmişinizi doldurmanız gerekir, gereken şartları sağlamanız ve uygun görülmeniz sonucunda sınava katılmak için bilgilendirilir siniz ve sınavda başarı sağladığınız takdirde sözlü mülakatlara katılarak devamında başarılı olursanız personel olarak bankanın çalışanı olmayı hak edersiniz.

Akbank Personel alımı ile ilgili haberlerden haberdar olabilmek için öncelikle ara sıra Akbank resmi İnternet sitesini takip etmelisiniz. Duyurular kısmında yer alan haberlerde alım ile ilgili paylaşımı görebilirsiniz. Sınav ile ilgili detayları aldıktan sonra iki aşamalı bir sınava tabi olacaksınız. İlk sınavdaki barajı geçmeniz durumunda ek olarak sözlü mülakata katılmaya hak kazanacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir