Home / KREDİ NOTU / Akbank Direkt İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme

Akbank Direkt İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme

Akbank Direkt İnternet Şubesi İle Kredi Notu Öğrenme

Günümüzde özellikle son yıllarda kredi notu kavramı birçok kişi tarafından kullanılan bir terim olmuştur. Kredi notu kişilerin bankalardan kredi çekecekleri zaman bankalar tarafından önemli bir referans olan özel bir puanlama sistemidir. Kişilerin daha önce bankalarla olan ilişkilerinin nasıl olduğu, farklı bankalara olan borçlarının zamanında ödenip ödenmediği gibi çok sayıda faktör direkt olarak kredi notunu etkiler. Günümüzde kredi notu öğrenmek için çeşitli internet sitelerinden yararlanılabiliyor. Kredi çekmeyi düşünen kişiler bu konuda hizmet veren ücretli ve ücretsiz sitelere üye olarak kredi notlarını sorunsuz bir şekilde öğrenebiliyorlar.

Kredi notu öğrenmek isteyen kişilerin yararlanabildikleri başka bir alan ise Akbank Direkt İnternet Şubesidir. Akbank müşterilerine özel olan bu yöntem ile kredi notunu öğrenmek isteyen kişiler çok daha pratik bir şekilde kredi notlarını öğrenebilmektedirler. Akbank direkt internet şubesi ile kredi notu öğrenme işleminin yapılabilmesi için öncelikli olarak Akbank müşterisi olmak gerekiyor. Sonrasında müşterilerin akıllı cep telefonlarına Akbank Direkt Mobil uygulamasını indirmeleri gerekiyor.

Bu uygulamayı nereden indireceğini bilmeyen kişiler Google Play Store üzerinden Akbank ismi ile arama yaparak kısa sürede uygulamayı cep telefonlarına indirebilirler. Uygulama indirildikten sonra kredi notunu öğrenmek isteyen banka müşterileri uygulama içerisindeki başvuru ve nakit ihtiyaçlarım menüsüne girerek işlemlerine devam edebilirler. Buradan sonra yapılması gereken ilk işlem risk raporu alanına tıklamak ve ardından Findeks kredi notu sorgulama alanına giriş yapmaktır. Bu alanda yapılacak olan kısa bir sorgulama işleminden sonra banka müşterileri Findeks kredi notunu kolaylıkla öğrenebilirler. Bu işlemin yapılabilmesi için kişilerin akıllı cep telefonlarında herhangi bir İnternet bağlantısı olması gerekmektedir, aksi halde uygulama çalıştırılamaz ve kredi notu hakkında bilgi alınamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir