Home / KARTLAR / Akbank Axess Kredi Kartı İptali

Akbank Axess Kredi Kartı İptali

Akbank Axess Kredi Kartı İptali

Günümüzde kredi kartı kullanan banka müşterisi sayısı her geçen gün giderek artıyor. Milyonlarca kişi alışverişlerinde kendilerine kolaylık sağladığı için kredi kartlarını kullanmaktadır. Ayrıca kredi kartı sayesinde bireyler bankamatikler aracılığıyla nakit avans çekebiliyorlar. En çok kredi kartı müşterisi bulunan bankalardan bir tanesi de Akbank’tır. Bankanın milyonlarca müşterisi Axess kredi kartı kullanıyor. Kredi kartı kullanımının günümüzde giderek arttığını söylüyoruz ancak birçok kişi kullandığı kredi kartlarını kullanmaktan vazgeçerek iptal ettirmek de istiyor. Akbank Axess kredi kartı kullanıcıları arasında da kredi kartını artık kullanmak istemeyen çok sayıda kişi bulunuyor. Kredi kartını iptal ettirmek isteyen kişiler istedikleri zaman bankayla iletişime geçerek kredi kartlarının iptali sağlayabiliyorlar. Ancak öncelikli olarak kredi kartını iptal ettirecek olan kişilerin bir konuya dikkat etmesi gerekiyor. Bu konu kredi kartında daha önce yapılan harcamalara ait borçların kapatılması gerektiğidir. Yani kredi kartını kapatmak isteyen müşteriler kredi kartlarını iptal etmek için kredi kartı borçlarının tamamını kapatmaları gerekiyor. Bankanın kredi kartı iptalindeki en önemli kuralı budur.

Akbank Axess kredi kartını iptal ettirmenin iki farklı yolu bulunuyor. Bu yollardan ilki telefonla kredi kartının iptalini sağlamaktır. Axess kredi kartı sahipleri Akbank müşteri hizmetlerini arayarak ilgili birime bağlanabilir ve karşılarına çıkan müşteri temsilcilerine kartlarını kapatmak istediklerini belirterek kredi kartlarının iptalini sağlayabilirler. Kredi kartı iptali için müşteri temsilcileri müşterilerine birkaç güvenlik sorusu sorar ve arkasından müşterilerinin isteklerini yerine getirerek kart iptalini sağlarlar.

Axess kredi kartını iptal etmenin başka bir yolu ise Akbank şubelerinden bir tanesine giderek bireysel müşteri temsilcilerine kart iptali için başvurmaktır. Müşteri yetkilisi müşteriden dilekçeyi alarak genel müdürlüğe gönderir ve mümkün olan en kısa sürede kredi kartlarının iptali sağlanır. Bazen kredi kartı kapatmak istediğinizde karşınıza kapatmayalım bunun yerine size daha avantajlı bir kart verelim gibisinden öneriler ile de karşılaşabilirsiniz. Bu durumda kendinize şunu sormalısınız bu kartı neden iptal ettiriyorum eğer başka bir kredi kartınız daha varsa ve tek karta düşürmek istiyorsanız kapatmanız yararınıza olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir